Od czego zacząć przygotowania ślubne?


Zgodnie z instagramową obietnicą rozpoczynam cykl postów o tematyce ślubno-weselnej. Pamiętam jak po zaręczynowej euforii pojawiło się w mojej głowie pytanie "Tylko od czego zacząć te przygotowania?" W Internecie nie znalazłam zbyt wielu pomocnych stron, dlatego dzisiaj bazując na moim doświadczeniu opowiem Wam jak dopiąć wszelkie organizacyjne sprawy na ostatni guzik :)

Od czego zacząć przygotowania ślubne? Od księdza, urzędu, sali czy wyboru sukni ślubnej? Rozczaruję Was, ale od żadnego z powyższych. 

Przygotowania najlepiej zacząć od zastanowienia się jak wyobrażacie sobie ten dzień - jeśli planujecie ślub w niedalekiej przyszłości to im szybciej zaczniecie "zaklepywać" terminy tym lepiej. Zanim to zrobicie, musicie mieć ogólny zarys całej uroczystości, dlatego odpowiedzcie sobie na pytania:


1) Ile osób ma być obecnych na naszym ślubie?
2) Czy chcemy wziąć ślub w kościele, urzędzie, czy w plenerze?
3) Ile osób będzie wymagało noclegu (dobrze jest sporządzić wstępną listę gości)?
4) Czy chcemy, aby nasze wesele miało motyw przewodni, jeśli tak, to jaki? A jest w czym wybierać - marynistyczny, rustykalny, romantyczny, klasyczny, elegancki, boho, związany z Waszymi pasjami, porą roku, z podróżami, a może po prostu chcielibyście postawić na jakiś kolor? Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór. Niektóre motywy przewodnie mogą być zastosowane tylko w konkretnych miesiącach, inaczej na dekoracje wydacie fortunę. Na przykład piwonie dostępne są w czerwcu, a poza sezonem ich ceny mogą nieźle wywindować. Jeśli wybieracie kolor przewodni, to zastanówcie się czy będzie on współgrał z kolorem Waszej skóry i włosów (bukiet z kwiatów w kolorze burgundu niekoniecznie będzie pasował do rudowłosej panny młodej). Jeśli od dziecka marzysz o ogromnej sukni w stylu księżniczki, to wesele w stodole raczej odpada. Niektóre motywy przewodnie na będą wymagały większego nakładu finansowego w kwestii stworzenia odpowiednich dekoracji, dlatego już na tym etapie warto wziąć pod uwagę odpowiedź na pytanie 5.
5) Jaki mamy budżet?

Aby ułatwić sobie zadanie, polecam poprzeglądać Pinterest. Pinterest to skarbnica inspiracji - wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę "wedding themes", a system poda nam związane z tym słowem obrazy. Jeśli coś nas zainteresuje, możemy przypiąć obrazek do swojej tablicy i wrócić do niego w dowolnej chwili. Najlepiej stworzyć wiele tablic i podpisać je "bukiet", "dekoracje sali", "suknia ślubna" itd. bo zaręczam, że obrazków szczególnie w początkowej fazie przygotowań zapiszecie sporo :)

Jeśli Wasze tablice pękają w szwach, lista gości jest gotowa, a motyw przewodni wybrany - gratuluję, jesteście na dobrej drodze, żeby znaleźć idealną salę, bo to jej wybór jest Waszym kolejnym krokiem. O co zapytać właściciela? Na co zwrócić uwagę? Co powinno wzbudzić Waszą czujność? Odpowiedź na te pytania już w następnym poście! Dajcie znać na czym Wam najbardziej zależy/zależało podczas organizacji wesela :)


Użyte zdjęcia nie są mojego autorstwa, pochodzą ze strony Pinterest :)

Podziel się:

0 komentarze