FAQ

FAQ stworzyłam w odpowiedzi na szereg pytań, które powtarzają się w Waszych wiadomościach. Zanim napiszesz - przeczytaj, a może otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie szybciej niż myślisz :)

Ile masz lat?
16 listopada skończę 22.

Na którym roku studiów jesteś?
4.

Jak to jest studiować medycynę?
Klik - o tym jest cały osobny post :)

Jak długo jesteś "fit"?
2,5 roku.

Czy miałaś kiedyś zaburzenia odżywiania albo nadwagę?
Nie, moje BMI zawsze było w normie. Nigdy nie cierpiałam też na zaburzenia odżywiania.

Dlaczego zaczęłaś ćwiczyć?
Od zawsze byłam związana ze sportem. Jako dziecko trochę pływałam i brałam udział w zawodach lekkoatletycznych (skok w dal, wzwyż, biegi), w liceum grałam w koszykówkę, a kiedy zaczęłam studia spodobał mi się fitness. Od tamtej pory zaczęłam zwracać większą uwagę na to, co jem oraz wróciłam do biegania. Więcej o motywacji tutaj.

Po jakim czasie zauważyłaś efekty ćwiczeń?
Poprawa jędrności ciała była niemal natychmiastowa, ale efekt wizualny zauważalny dla otoczenia był po ok. 2-3 miesiącach.

Jak wygląda Twój plan treningowy?
Ćwiczę 3 razy w tygodniu (trening z lekkim obciążeniem, z rozbiciem na poszczególne partie ciała), biegam 3 razy w tygodniu, a jednego dnia robię totalny reset :)

Jakie ćwiczenia polecasz?
Klik

Czy układasz spersonalizowane diety?
Nie, nie jestem z wykształcenia dietetykiem. Wszystko co robię, staram się wykonywać profesjonalnie, dlatego nie podejmuję się układania spersonalizowanych diet, bo nie czuję się specem w tej dziedzinie. Polecam przejrzeć mojego bloga i stworzyć samemu jadłospis, zgodnie ze swoimi upodobaniami kulinarnymi :)

Jak pogodzić pracę, naukę, gotowanie, hobby, spotkania z przyjaciółmi i treningi?
Klik

Dlaczego założyłaś bloga?
Na początku miał to być mój przepiśnik. Często tworzyłam coś nowego, ale gubiłam spisane przepisy i postanowiłam zebrać je w jednym miejscu. Potem wysłałam link koleżance, która każdego dnia na zajęciach pytała mnie "Co tam dobrego wczoraj jadłaś?", kilka dni później najbliższym znajomym, którzy wysłali go swoim najbliższym znajomym, a potem link już sam się rozszedł. Dostałam sporo wiadomości, że ludzie korzystają z moich przepisów i postanowiłam, że zostaję pełnoprawnym blogerem :D

Jakie buty do biegania polecasz?
Nike Zoom Pegasus, mam już 4 parę z tej serii i nigdy się nie zawiodłam.

Jak często robisz sobie odstępstwa od diety?
Odstępstwa od diety planuję zazwyczaj podczas spotkań z przyjaciółmi i rodziną, co zdarza się dosyć często :)

Jakim aparatem robisz zdjęcia?
Nikon D5100.